Witaj. System subrosa rozpoznał cię jako: gość   :: wróć na stronę główną.
Online
Obecnie jest 1 gość i 0 użytkowników online.

Możesz zalogować się lub zarejestrować nowe konto.
sobota, 17 października 2009 - 10:36

Strona gotowa do druku
Necromunda
Nigdy nie ukrywałem wielkiego sentymentu do Necromundy. To pierwsza gra figurkowa GW, z którą miałem okazję się zetknąć, wiele lat temu. Zafascynowała mnie wtedy ta mieszanka gry bitewnej i systemu narracyjnego, z możliwością hobbystycznego wyżycia się na modelach na dokładkę. Potem była przerwa, aż w końcu zreanimowaliśmy sobie Necro na użytek subrosowego pogrywania w czeluściach Hangin' Pip's (o czym można poczytać gdzie indziej na tej stronie). Chwałę, majątek i rozwoje zdobywał wtedy mój nieustraszony gang Hawklords. Można powiedzieć, że chłopaki byli na najlepszej drodze na szczyt, gdy nastąpił kolejny okres rozbratu z światem Molocha Primus.

Mój gang nie chciał czekać ze mną na lepsze czasy i poszedł sobie (=przed sformatowaniem dysku zapomniałem zrobić kopię pliku z rosterem). Cisza w anderhajwie trwała sobie i trwała, aż w końcu w ostatnią środę zakłóciły ją znane i lubiane dźwięki - strzelaniny w starym, dobrym stylu.

Dwa starcia patrolu Żandarmerii z gangiem Żelaznych Łbów z Domu Orlock zapoczątkowały, mam nadzieję, coś na kształt kampanii rozgrywanej właśnie w tytułowym Szczurzym Jarze. O jej przebiegu będzie można poczytać na forum poznańskiego Sztabu, jak też w "Kurierze Jarskim", którego pierwszy numer można ściągnąć stąd (czyli z działu "Pliki do pobrania" w menu Subrosa po lewej).

Ilustracje użyte w tekście są własnością firmy Games Workshop. Zdjęcie znalazłem w sieci jakiś czas temu i nie jestem w stanie ustalić, kto jest jego autorem - mam nadzieję, że autor się nie pogniewa.


Komentarze

ibsen
17-10-2009 - 11:40

Łoł! Bomba, miodzik i orzeszki prażone ESie! Nigdy nie wątpiłem w twój talent, ale teraz, szczerze powiem, jestem radośnie rozłożony na łopatki i z wypiekami czekam na kolejny numer "Jarskiego Kuriera" :D

Keep up the good work.

Slaw
17-10-2009 - 16:58
Jestem pod dużym wrażeniem ESie. Kawał smaczliwej i profesjonalnej roboty w sosie mocno uroczym ;). Jejku, aż nabieram ochoty na odnalezienie necromundowych figurek w swoim underhivie :).

S.
Ardis_deLeveren
17-10-2009 - 19:28

Ehh, tradycja sporządzania necromundowych gazet zawsze była zacna... :D "Kurier Jarski" - hellyeah. Dzienny widok na Bulwar w Szczurzym Jarze rządzi. Czekam na kolejny numer. ^^

Morkai
17-10-2009 - 19:33
No jak to u Piotra :D Full profesional Windows 9 :D (ten co to w końcu ma być zajebiaszczy i niezawodny). Gazetka świetna i zgadzam się z Ardisem.....fotka rządzi :D
Mimo że jestem poza underhivem.... świetnie się czytało :D
GREIT YOBB!!!
ES
23-10-2009 - 21:16

Kolejny numer - gdzieś w pierwszym tygodniu listopada, mam nadzieję. Bo też zaczęło się kotłować nieco w Szczurzym Jarze, co mnie cieszy wielce.

Przy okazji: szukając wzorników przed starciem w Necro właśnie sięgnąłem do zapomnianej kieszonki w walizce, a tam... HAWKLORDS. Ostatnia, najbardziej aktualna wersja jako wydruk z utraconego pliku. Chciałbym zatem pozdrowić moich przyjaciół z Hangin' Pip's:

Skoti: FAK DELAK!!! Doberman ssie!!!

Verb: Ya stinkin' baghead!!! Sons of Biszkopt - bo mientcy jesteście jak ciasteczka...

Slaw: Mik - pamiętamy!!! Pozdrowienia dla chodzącego trupa Knify'ego.

Slaw
24-10-2009 - 17:36
Kurcze, ale mi podniosłeś ciśnienie Piotrze. Po kilku minutach coraz bardziej nerwowego szukania....uffff. Znalazłem! Moja Krucjata "Spalić wszystkich" ma się dobrze, a w szczególności Hans "Knify" ;). No i podstawowe teraz pytanie - kiedy przestaniesz rzucać słowa na wiatr tylko staniesz do walki, niewierny :).

S.
Skoti
28-10-2009 - 21:24

Te szmatogłówki, gałganiarze - dawno solidnego kopa nie poczuliście?? Szykuj się na marzec, to Ci zloję tyłek. W Blood Bowla też.

ES
29-10-2009 - 16:59

Nawet jak grozisz, to z dużej litery piszesz zaimki... Znasz swoje miejsce, to dobrze - ty zielonkawy łachu :]

Skoti
29-10-2009 - 17:50

Pisac tylko umiecie panienki.