Witaj. System subrosa rozpoznał cię jako: gość   :: wróć na stronę główną.
Online
Obecnie jest 1 gość i 0 użytkowników online.

Możesz zalogować się lub zarejestrować nowe konto.
poniedziałek, 09 października 2006 - 14:49

Strona gotowa do druku
Inne
Wstępniak

To jest nasza strona. Kolejna strona poświęcona szeroko pojętemu wargamingowi i kilku innym dziwnym aktywnościom. Od innych stron różni się tym że jest NASZA… a my nie jesteśmy właścicielami sklepów z figurkami, nie jesteśmy outriderami Games Workshop ani nie jesteśmy agendą żadnego klubu, turnieju czy dystrybutora.
Jesteśmy po prostu grupką przyjaciół, krótko przed lub krótko po trzydziestce, z pracą, z problemami, z bagażem różnych doświadczeń, ale jednocześnie ze wspólną pasją. Kilku z nas posiada żony (lub jest przez żony posiadana, kwestia dyskusyjna) paru ma dzieci, przytłaczająca większość edukowała się skutecznie aż do uzyskania tytułu magistra… Ciężko czasem w tych warunkach bezproblemowo kultywować tak infantylną zabawę jaką niewątpliwie jest przesuwanie cynowych żołnierzyków po blacie stołu i rzucanie kostkami. Żona kręci nosem, teść z ojcem pukają się w czoło, szef podglądnąwszy przez ramię, że zamiast przykładnie zajmować się pracą czytamy jakieś kolorowe pierdoły, patrzy wymownie i stuka w zegarek (co ma oznaczać: ty leniwa świnio! Zabieraj się do roboty! Nie płacę ci ku..wa za czytanie!)… Mimo wszystko nadal bawimy się żołnierzykami, nadal pasjonuje nas ten kompletnie wydumany i nierealny świat, ciągle potrafimy się doskonale bawić w towarzystwie innych osób zarażonych bitewniakową pasją.
Niemniej jednak przez to że mamy lat tyle ile mamy, że znamy się nie od wczoraj oraz że każdy z nas przeszedł mniejsze lub większe załamania zainteresowania i kryzysy hobbystyczne, nabraliśmy do naszej pasji zdrowego dystansu. Strona powstała z myślą o tym żeby tym troszkę odmiennym spojrzeniem na bitewniaki podzielić się z innymi.
Mamy jedynie nadzieję że lektura strony da Ci Drogi Internauto, tyle frajdy ile nam daje jej tworzenie.

Zespół portalu SubRosa


Komentarze

Slaw
09-10-2006 - 20:45
Debiut
A zatem spróbuję zadebiutować swoim pierwszym komentarzem. Długo w nas dojrzewała ta ochota na zrobienie czegoś więcej niż klikanie na gg czy dawanie upustu swojej "elokwencji" na różnorakich forach internetowych. I oto jest - nasza strona. Fajnie.

Naprawdę fajnie, bo to jeszcze jedna rzecz, która nas łączy. Nas czyli małą grupkę przyjaciół.

Pozdrawiam
Sławek "Slaw" Zając

=][= Slaw von Hase =][=
Verbal
10-10-2006 - 07:54
Słowo do wstępniaka

Poza tym co napisał Slaw w komentarzu piętro wyżej, ze swojej strony mogę dodać jedynie to, że dla mnie ta strona ma być swoistą przystanią na tym całym burzliwym morzu figurkowego świata ;) ... mam nadzieję, że nie tylko dla mnie :)

brother_bethor
10-10-2006 - 13:53

No proszę, co za ludzie. Nawet się nie zająknęli, że co robią. Ładnie to tak? Cóż, zobaczymy co z tego wyjdzie. :)

Pozdrawiam,

Brat Bethor

ES
10-10-2006 - 14:07
Bracie Bethorze: nie zająknęli się, bo gdyby nic z tego nie wyszło, byłoby łyso... A tak to powolutku się rozkręci, mam nadzieję :)
brother_bethor
10-10-2006 - 16:59

To by pomogło się w miarę swoich skromnych możliwości... co z resztą można jeszcze uczynić :D

ES
10-10-2006 - 20:42

Można uczynić, jak najbardziej. Jeśli tylko masz ochotę - zapraszamy.

Ardis_deLeveren
10-10-2006 - 21:07

Przypuszczalnie, widząc ten komentarz, właśnie sięgacie po boltery ("Znowwwu on... Za jakie grzechy...!"). :P Cóż; pech chciał, że Verbal wrzucił sobie adres tej strony na opis na gadulcu, a ja wciąż mam jego numer... :P

Pozwolę sobie tylko powiedzieć, że strasznie tu u Was fajnie. Jakoś tak... Kojąco. Pewnie przez tę miodową barwę. Nie zmieniajcie jej nigdy; jest piękna. No i czekam oczywiście, by zobaczyć, jak się losy strony dalej potoczą. ;] Hm... Ledwie się strona urodziła, a już się ludzie zastanawiają, jak będzie wyglądać jej starość... :P

Saluto,

Ardis

Verbal
11-10-2006 - 07:22

Wyobraźcie sobie Bracie DeLeveren, że ten podpis to swoista pułapka na ludzi waszego pokroju :) no i jak każda pułapka zastawiona przez mistrza oblężeń takiego jak ja i ta musiała wypalić ;). Cieszę się, że zawitałeś w nasze skromen progi :)

Co do losów tej strony to ja mogę powiedzieć, że na sto procent będzie się starzeć jak najlepsze francuskie wino, w najlepszej dębowej beczce :). Jeżeli zaś chodzi o sam wygląd to podziękowania i oklaski należą się Panu Sylwestrowi, który uczynił ją taką jaką jest. Dziękujemy Panie Orth :)

ES
11-10-2006 - 08:21

Ardisie, jesteś jedną z tych osób(Brat Bethor zresztą też), o których od razu myślałem, że byłoby mi bardzo miło, gdybyś zechciał zawitać na SR. Witam serdecznie!

brother_bethor
11-10-2006 - 10:36

Cieszę się, że o nas myślicie. Wydaje mi się, że na początek mógłbym u Was zamieścić ponownie zredagowany Kalibański Apokryf, tylko nie wiem, czy to dobry pomysł.:/

ES
11-10-2006 - 12:16
To dobry pomysł, nawet bardzo dobry :)
Wysłałem do Ciebie maila.
brother_bethor
11-10-2006 - 12:42

Bardzo się cieszę, że tak uważasz. Sprawdź pocztę. :)

BerneQ
19-10-2006 - 18:54

Witam, szukalem jakiegos adresu emailu do admina tej strony lub czegos takiego, ale nie znalazlem wiec napisze tutaj. Mianowicie wasza strona bardzo mi przypadla do gustu, ale niestety nie wyswietla ona sie tak, jak powinna w przegladarce Firefox. Lista artykulow i tym podobnych rzeczy wyswietla sie inaczej niz w ie. Dokladnie jezeli opis artykulu wystarczajaco dlugi wszytko jest ok, jednak jezeli jest on krotszy to obrazek z jakiego dzialu jest dany artykol, jest przesuniety, przez co caly tekst jest tez przesuniety. Nie jest to jakis wielki blad, ale troche przeszkadza w przegladaniu artykuartykulow.

Pozdrawiam

Verbal
19-10-2006 - 21:09

Dziękujemy bardzo za miłe słowa i uwagę dotyczącą wyświetlania. Zabwna rzecz ale współpraca z Operą (w domu, bo w pracy wszystko działa ok) też nie układa się najlepiej. Sprawa zostanie przekazana techkapłanowi, celem wyjaśnienia i podjęcia skutecznych kroków zaradczych ;). Przedewszystkim zaś witamy w naszych skromnych progach

Pozdrawiam

V.

P.S. Nad kontaktem z administracją też popracujemy ;)

khaiell
18-01-2007 - 08:57
Hejka!

Pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia.

Jakbyście potrzebowali jakiejś pomocy od emerytowanego Fabrykatora, to służę...

ES
18-01-2007 - 10:17
Witamy Khaiellu, dziękujemy za życzenia i pozdrawiamy wzajemnie!

Jaki emerytowany... Toć my w kwiecie wieku jesteśmy :)

W razie czego (chyba) wiemy, gdzie Cię szukać...
Verbal
19-01-2007 - 07:38

Jak to mawiają - Heloł Zią ;)

Witamy z naszych skromnych progach i dziękujemy za ciepłe słowa.

Pozdrawiam

V.

P.S. ESie jak znam życie to trza by przeszukać siakiś Craftworld ;)

Nemezis
21-06-2007 - 22:22

Eee.. Wszystko by było OK jeśli tylko bym wiedział jak dodawać artykuły :/ Chyba ze "zwykli" użyszkodnicy tego nie mogą?

A tak apropo to oprawa graficzna stronki jest w pyte - a co do zawartości to powoli ją poznaję i muszę przyznać, że jest to pasjonująca lektura..

ES
22-06-2007 - 08:32

Wielkie dzięki za miłe słowa, Nemezis! Rzeczywiście, Użytkownicy publikują na SR poprzez podesłanie artykułu mailem do kogoś z redakcji - ale w żadnym wypadku nie nazwałbym któregokolwiek z nich "zwyklym" :)